×

Димитрій Ростовський

  1. Митрополит Димитрій Ростовський (в миру Данило Савич Туптало) народився в грудні 1651 у Макарові під Києвом.

Як і преподобний Нестор Літописець, Димитрій Ростовський в першу чергу відомий завдяки своїм літературним працям. При чому писав він як мінімум на трьох мовах, і спектр творів був широченний. Наприклад його п’єсу «Різдвяна драма» грають досі. Також відомі і філософські його твори, ним написано багато сильних проповідей . Але найпотужнішою є його 20-літня праця Четьї Мінеї. Потужна робота про життя святих.

Фактично, дві третини того, що зроблено на blyzhchedoboga, є сучасним віддзеркаленням роботи Димитрія Ростовського. Про масштабність робіт проповідника можна судити через те, що зроблені вони понад 300 років тому!

Переважну більшість життя Димитрій Ростовський жив і служив на території сучасної України, але на початку 18 ст. Петро Перший наказав йому їхати в Тобольськ і очолити місцеву митрополію. Там він втратив здоров’я і останні роки життя очолював Ростовську митрополію, де він і закінчив 28 жовтня (10 листопада н. ст.) 1709.

За даними Вікіпедії, Димитрій Ростовський був єдиним святим канонізованим РПЦ у 18-му сторіччі. Знайдення мощей (це сталося в 1752-му році) святкується 21 вересня за новоюліанським стилем.

5.00 avg. rating (94% score) - 1 vote

Напишіть відгук

%d блогерам подобається це: