×

Ікона Божої Матері «Скоропослушниця»

Свята церква 22 листопада відзначає день Ікони Божої Матері «Скоропослушниці». Ікона Божої Матері «Скоропослушниця» — стародавня чудотворна ікона, що знаходиться на Святій Горі Афон, в монастирі Дохіяр.

Монастирський переказ відносить час її написання до Х століття, до часу життя настоятеля обителі святого Неофіта. На Русі завжди користувалися великою любов’ю і шануванням списки (копії) з чудотворної Афонськой ікони «Скоропослушниця».

У 1664 році трапезарь Ніл, проходячи в нічний час в трапезну із засвіченою лучиною, почув від образу Богородиці, що висів над дверима, голос, що закликає його надалі тут не ходити і не коптити ікону. Чернець подумав, що це жарт якого-небудь брата, нехтував знаменням і продовжував ходити в трапезну з лучиною, що коптила. Раптово він осліпнув. У гіркому розкаянні молився Ніл перед іконою Божієй Матері, благаючи про прощення. І знов почув дивний голос, що сповіщав про прощення і повернення зору і наказував сповістити всій братії:

З цієї пори іменуватиметься ця ікона Моя «Скоропослушницею«», тому що швидку всім, притікаючим до неї, виявлятиму милість і виконання прохань. Пресвята Богородиця виконала свою обіцянку.

Ікона Божої Матері «Скоропослушниця» особливо допомогає при зціленні від падучої хвороби і біснування. Буквально за 2 години, як ця стаття була написана на Бдлижче до Бога, подібна ситуація сталася в одному з київських храмів. Людина зцілилися.

За матеріалами Вікіпедії

4.50 avg. rating (89% score) - 2 votes

Напишіть відгук

%d блогерам подобається це: