Ікона Божої Матері “Споручниця грішних” – один із відомих чудотворних образів. Православні християни вшановують її пам’ять 7 березня та 29 травня. Назва ікони пішла від напису на ній: “Я Споручниця грішних перед Сином Моїм…”
Вперше про ікону заговорили у 1843 році. Образ Божої Матері зберігався у Миколаївському Одринському чоловічому монастирі в Орловській губернії в старій каплиці біля воріт. Ікона була настільки стародавньою, що не викликала у парафіян ні цікавості, ні належної шани. Але якось багатьом місцевим жителям у сновидіннях було Боже Одкровення, що “Споручниця грішних” наділена чудотворною силою, і до неї потекли люди з молитвами про свої проблеми та хвороби. Ікону урочисто перенесли до храму, і вже через деякий час стало відомо про чудодійні зцілення тяжкохворих. А коли в тих краях сталася епідемія холери, багатьох вражених смертельною хворобою віруючих молитви до ікони повернули до життя.
У 1848 році Димитрій Бонческул з Москви зробив список “Споручниці грішних”. Ікона з зображенням Богоматері, що тримає на лівій руці Немовля, руки якого розташовані на правій руці Богородиці, була встановлена в його будинку. Цей список прославився витіканням цілющого мира і був згодом перенесений в храм святителя Миколая, розташований в Хамовниках.
В Україні більш відома Корецька ікона Божої Матері з такою ж назвою. Цей образ з прадавніх часів був власністю корецьких князів, які називали його “Благодатна”. У 1622 році останній з князів, Самуїл, був полонений турками, а його брат Іоанн в силу обставин став католиком. Брат князя, бажаючи зберегти родинну святиню, звернувся за допомогою до ігуменії Серафіми, що була його сестрою. Ікону було урочисто перенесено до Свято-Вознесенського Корецького жіночого православного монастиря. Там вона знаходиться і сьогодні, не полишаючи в біді жодного, хто звертається до Богородиці зі щирою молитвою.
У 2002 році ікону “Споручниця грішних” невідомі злодії намагалися викрасти з Корецького монастиря. Але їх поживою стала тільки дорогоцінна риза, чудотворна ікона навіть не зрушила з місця. Стараннями монахинь, віруючих та духовенства святий образ було відновлено.