×

Мученик Іоан Воїн

Покровитель мандрівників, захисник скривджених та скорботних, помічник у пошуках злодіїв-крадіїв – святий мученик Іоан Воїн, якого шанує православна і греко-католицька церква. День пам’яті цього християнського святого, одного з небагатьох зі слов’янського роду, – 12 серпня.

Жив священомученик у часи імператорства Юліана Відступника (331-363), який відновив переслідування християн, намагався відродити язичницькі культи та всіляко сприяв тому, щоб люди зрікалися Віри у Господа. Іоан Воїн був легіонером в імператорському війську, і також повинен був виконувати накази про пошук та знищення християн. Але милосердя воїна не дозволяло йому так вчиняти. Іоан прикладав безліч зусиль, щоб попередити про небезпеку тих, хто попадав під підозру, допомагав організовувати втечі, відпускав тих, кого встигли схопити. Його турбота поширювалася і на хворих, бідних, скорботних, всіх потребуючих підтримки та допомоги.

Коли про справи святого стало відомо імператору, той запроторив його до в’язниці. На Іоана Воїна чекала страта. Але 363 рік став останнім в житті Юліана Відступника, він загинув на війні з персами. Після цього святий вийшов на волю і продовжив жити, допомагаючи ближньому. У святості й чистоті він прожив до глибокої старості, помер власною смертю. Рік смерті та могила залишилися невідомими. За іншими джерелами мощі Іоана Воїна знайшли і перенесли в церкву Іоана Хрестителя в Константинополі.

На іконах святого мученика Іоана Воїна зображують з темним волоссям та бородою. Одяг відповідає обладункам кінного воїна. Незмінними атрибутами святого залишаються хрест, спис та щит. Найдавніше зображення мученика Іоана можна побачити на фресці храму Спаса-на-Нередиці поблизу Новгороду. В Україні його чудотворна ікона є у Київському Софійському соборі.

До Іоана Воїна звертаються з молитвами про зниклих без вісті, прохають про гідну пару для подружнього життя, про повернення чоловіка до сім’ї.

5.00 avg. rating (94% score) - 1 vote

Напишіть відгук

%d блогерам подобається це: