×

Образ Божої Матері “Знамення”

Вшанування чудотворних ікон стало традиційним для християнського світу. Дивовижні події, пов’язані з святими образами, нагадують кожному вірянину, що людство не лишилося Божої Помочі та Благодаті. Кожна людина будь-якої миті може розраховувати на підтримку Господа та Цариці Небесної. А запорукою цього є тільки справжня Віра.

 

День для вшанування ікони Божої Матері “Знамення” – 27 листопада – обумовлений історичними подіями, що відбулися ще за часів Київської Русі. Боротьба князів за владу не припинялася ні на мить. Ситуативні союзи дозволяли зібрати значне військо для боротьби з черговим ворогом. У 1170 році в облозі опинився Великий Новгород. Мстислав, син Андрія Боголюбського, що князював тоді в Суздалі, згуртував довкола себе військові дружини декількох удільних князів. Новгородці опинилися в облозі суздальців , і врятувати їх могло лише диво.

 

І вдень, і вночі не припиняли містяни молитися і просити Божої Допомоги. На третю ніч Новгородському архієпископу Іллі було велено винести на міський мур ікону Божої Матері, що знаходилася в Церкві Спаса Преображення. Хресний хід з іконою на шляху до стін Новгорода опинився під хмарою стріл, випущених з вороже налаштованого війська. Одна стріла встромилася в святий образ, і сталося диво: з очей Богородиці потекли сльози, а її лик розвернувся до міста. В ту ж мить на ворогів напав несподіваний жах, і вони, не розуміючи, що відбувається, почали винищувати один одного. Новгородське військо, підбадьорене чудовим знаменням, скористалося ситуацією й перемогло ворогів.

 

Того ж року архієпископ Ілля встановив свято Знамення Божої Матері, вдячно згадуючи чудесне заступництво Цариці Небесної.

 

На іконі, що відома нам як “Знамення”, зображена Богородиця, яка здіймає руки вгору в Образ Богородиці Знаменнямолитовному жесті. На фоні її зображення на щиті розташоване Немовля – Спас Емануїл. Найдавніший подібний образ було знайдено в римських катакомбах, які відносять до пори раннього християнства, хоча дехто з дослідників відносить створення першої подібної ікони до творінь євангеліста Луки. Як і з кожної чудотворної ікони із “Знамення” були зроблені численні списки, кожен з яких продовжував нести благодать і надію про допомогу кожному християнину. У Києві в Михайлівському Золотоверхому соборі є фреска “Знамення”, небесно-блакитні кольори якої наводять на думки про постійну турботу Пречистої Діви про ввірене їй людство.

 

Підготувала Світлана Макарова

 

 

5.00 avg. rating (94% score) - 1 vote

Напишіть відгук

%d блогерам подобається це: