×

Положення чесного пояса Пресвятої Богородиці

  • I Згідно передання, Пресвята Богородиця Марія сама виплела свій пояс із верблюжої шерсті та передала його Апостолу Томі (Фомі), коли возносилася на Небеса. Цим потішила його, бо ж він запізнився на її Успіння.

Оскільки мощей Пресвятої Богородиці немає, бо вона взята до Неба всеціло, то пояс як і її риза – залишилися нам на згадку про Неї та як доказ того, що Вона жила на землі. Пояс переховували інші учні після мученицької смерті святого апостола Томи, а тоді поклали його у Церкві Влахернській у Константинополі, там же де появилася Божа Мати тримаючи свій омофор над народом Константинополя у 9-му столітті, як бачив святий Андрій Христа Ради Юродивий і його ученик, святий Єпіфаній (це ж і джерело Свята Покрови). Це перше Покладення Чесного Пояса відбулося в часі правління Імператора Аркадія (395-408 рр.). Він привіз пояс до Константинополя із Єрусалиму, а йоо дочка Пульхерія сховала пояс у золотому кивоті в церкві Пресвятої Боородиці. Там він зберігався 5 століть.

Друге Покладення чесного пояса відбулося в церкві Халкопратійській в Константинополі через п’ятсот років. Тоді Константинополем правив імператор Лев Мудрий (або Філософ) (886-911 рр.). Його дружина Зоя була опанована злим духом, який її сильно мучив. У видінні вона дізналася, що зможе видужати, коли на неї покладуть пояс Пресвятої Богородиці. Тоді всі почали шукати його і знайшли в кивоті церкви Пресвятої Богородиці. Правлячий Патріарх поклав пояс на імператрицю і та в той же час видужала.Із вдячності вона оздобила Пояс золотими нитками і положили його назад у кивот та закрила.

Свято Покладення Чесного Пояса встановили в 12-му столітті. А в столітті 14-му імператор Іван Катакузінос передав пояс до монастиря Ватопедського на святій Горі Афон. На даний час пояс поділений на три частини, одна з яких зберігається у тому ж монастирі, друга – в монастирі в Трієрі (Німеччина), а остання в Грузії.

Візантійський імператор Аркадій (395-408 рр.) привіз із Єрусалима до Царгорода дорогоцінну реліквію – пояс Матері Божої. Його донька Пульхерія сховала його у золотому кивоті в церкві Пресвятої Богородиці. Там він зберігався п’ять століть.

Згодом, майже через п’ятсот років Царгородом правив імператор Лев Філософ (886-912 рр.). Його дружина Зоя була опанована злим духом, який її сильно мучив. Вона мала об’явлення, що звільниться від нечистого духа і видужає, коли обв’яжеться поясом Пресвятої Богородиці.

Тоді всі почали шукати цю дорогоцінну пам’ятку і знайшли неушкодженою в церкві.

Пояс поклали на хвору царицю, яка одразу видужала, а потім знову сховали його у кивот.

Як пам’ять про цю подію, у Церкві встановили свято Покладення пояса Пресвятої Богородиці.

За матеріалами paraskeva.org.ua
Читайте також Дванадесяті свята

5.00 avg. rating (94% score) - 1 vote

Напишіть відгук

%d блогерам подобається це: