×

Ми переходимо на новий церковний календар – новоюліанський

Шановні відвідувачі! Починаючи з 1 вересня, Українська греко-католицька церква (УГКЦ) та Православна церква України (ПЦУ) внесли зміни до календаря свят. Зараз більшість свят відзначається на 13 днів раніше. Але зміни стосуються тільки стаціонарних свят. Щодо святкування Великодня та пов’язаних з ним подій – традиції залишаються без змін.

Що це означає? Що початок церковного року з 14 вересня перенісся на 1 вересня. Що всі свята та визначні дати, які за старим календарем мали статися з 1 по 13 вересня в 2023 не буде. Наприклад, в цьому році для багатьох вірян не було дня Усікновення глави чесного пророка, Предтечі й Хрестителя Господнього Іоана http://blyzhchedoboga.com.ua/usiknovennya-glavi-ivana-hrestytelia/. Раніше воно було 11 вересня. Відтепер буде 29 серпня. Але так як ми перейшли на новий календар 1 вересня ми цей день не відзначали.

Є окремі парафії та навіть патріархати, які не перейшли на новоюліанський календар. В нас немає фінансування на ведення двох календарів одночасно. Тому ми обрали той, де більшість парафіян серед відвідувачів сайту. Дякуємо за розуміння.

5.00 avg. rating (94% score) - 1 vote

Напишіть відгук

%d блогерам подобається це: