×

На Закарпаття привезли ікону з мощами Папи Римського Івана Павла ІІ

29 листопада 2015 в Хусті у греко-католицькому храмі святих архідиякона Степана та цілителя Пантелеймона розпочалися духовні науки – так звані святі місії. До Хуста привезли ікону з мощами Папи Римського Івана Павла ІІ.

Проходитимуть місії під покровительством святого Івана Павла ІІ Папи Римського. Папа свого часу дуже любив Україну, переживав за її народ і благословив його. А тепер, перебуваючи в іконі, де знаходяться його мощі, подорожує країною і просить людей вустами священиків та місіонерів відкрити двері своїх сердець для Ісуса Христа.

29 листопада ікону з мощами привезли до Хуста, і вона перебуватиме тут протягом усього часу проведення місійних наук.

Як розповідає о.Корнелій Яремак, створена ікона з нагоди проголошення Івана Павла ІІ блаженним. А його проголосили блаженним 1 травня 2011 року. Напередодні у квітні була завершена ця ікона і у травні її перевезли до Риму до базиліки св.Петра, де є могила Івана Павла ІІ. На могилі відбувся обряд посвячення.

“Ідея створення ікони виникла тому, що Іван Павло ІІ (Іоан Павло ІІ) дуже любив Україну і став її покровителем. Ікона є знаком присутності цього святого серед нас, через якого просимо у Господа ласки. Тому дуже гарні слова зі св.Письма «Дивний Бог у святих своїх», тобто Бог проявляється через дію людей на землі. І дуже великим свідченням і знаменням Божої ласки, Божого провидіння на землі був саме Іван Павло ІІ, зокрема для українського народу”.

Він багато зробив для України, для нашої церкви, тому місіонери і вирішили, що найкращим покровителем святої місії на тему Пресвятої Євхаристії буде саме він.

На іконі зображений Іван Павло ІІ у такому образі, у якому він, перебуваючи на Україні, відвідував різі нелітургійні події (зустріч із молоддю, із представниками релігійних рухів) і благословив український народ.

Ікона виконана у сучасному візантійсько-українському стилі. І зображений на ній Папа досить реалістично. Зверху є невеличкий трикутник, який означає відкрите небо і благословення, яке сходить на святого. Є цервка св.Петра, собор св.Юра, а по боках зображені ті, кого він оголосив у червні 2011 року, перебуваючи в Україні, блаженними. Автор ікони – відомий львівський іконописець Роман Василик.

Від жовтня 2011 року і до сьогодні, як приходить такий час, коли люди можуть збиратися на місії, ця ікона і Папа Іван Павло ІІ, в якій він присутній, подорожує по країні і просить усіх відкрити двері до Ісуса Христа.

З 20 вересня 2015 року ікона перебуває на Закарпатті. Вона вже була у Рахові, Великому Бичкові, Тересві, Міжгір’ї, Сваляві, Воловці, Ужгороді, Мукачеві. У Хусті буде до неділі 6 грудня. Потім відправляється до Виноградова та Іршави.

За матеріалами zakarpattya.net.ua

5.00 avg. rating (94% score) - 1 vote

Напишіть відгук

%d блогерам подобається це: