×

Святого Мученика Севастіана (Себастьяна)

Мученик Севастіан, прошитий стрілами

Святий СевастіанСвятий Севастіян (лат. високоповажний, нар. у м. Нарбона, Галлія (суч. південна Франція) — † бл. 287, Рим, Італія) – християнський святий та мученик, тіло якого прошили безліч стріл; покровитель спортсменів-лучників та захисник від мору.

Походження та служба

Святий мученик Севастіан народився в місті Нарбоні (Галлія), а освіту отримав в Медіолані. При імператорах-співправителях Діоклетіані і Максиміані (284 – 305) він займав посаду начальника придворної варти. Святий Севастіан користувався авторитетом і любов’ю у воїнів і придворних, бо був людиною хороброю, сповненою мудрості, правдивим в словах, справедливим в суді, розсудливим в пораді, вірним на службі і у всіх завданнях.

Будучи сам таємним християнином, святий багато допомагав братам по вірі.

Віра та мученицька смерть

В кінці зазнав мученицької смерті. Його допитував особисто імператор Діоклетіан і, переконавшись в незворушності святого мученика, приказав відвести його за місто, прив’язати до дерева і розстріляти з луків. Жінка чиновника Кастула, Ірина, прийшла вночі, щоби поховати святого Севастіана, але знайшла його живим і принесла у свій дім. Святий Севастіан згодом вилікувався від ран. Християни умовляли його покинути Рим, але він відмовився. Підійшовши до язичницького храму, святий побачив імператорів, що йшли туди, і публічно звинуватив їх в безчесті. Діоклетіан наказав відвести святого мученика на іподром і стратити. Святого Севастіана вбили, а тіло його кинули в рів зі сміттям. Святий мученик уві сні явився християнці Лукині і повелів їй взяти тіло і поховати в катакомбах. Благочестива християнка з честю поховала тіло святого.

Пам’ять відзначається 18 грудня.

5.00 avg. rating (96% score) - 2 votes

Напишіть відгук

%d блогерам подобається це: