×

Святих отців Сьомого Вселенського Собору

В неділю, найближчу до 24 жовтня ми святкуємо день Святих отців Сьомого (другого Нікейського) Вселенського Собору. Нагадаємо, що церква Східного обряду визнає лише Сім Вселенських соборів. Сьомий Вселенський Собор був скликаний у 787 році, в Нікеї, при імператриці Ірині (вдові імператора Льва Хозара). Прибуло 367 святих отців.

Собор був скликаний проти іконоборчої єресі, яка виникла за 60 років до Собору, при грецькому імператорі Львові Ісаврі, який, бажаючи звернути магометан в християнство, вважав за необхідне знищити шанування ікон. Ця єресь тривала при сині його Костянтині Копронімі та онуку Льві Хозарі.

Собор засудив і відкинув іконоборчу єресь і визначив – поставляти і вважати в св. храмах, разом із зображенням Чесного і Животворящого Хреста Господнього, і святі ікони, шанувати і віддавати їм поклоніння, зводячи розум і серце до Господа Бога, Божої Матері і Святим, на них зображених.

Після 7-го Вселенського Собору, гоніння на святі ікони знову було запроваджено трьома імператорами: Левом Вірменином, Михайлом Бальбою та Феофілом і близько 25 років дратувало Церкву.

Шанування святих ікон було остаточно відновлено і затверджено на Помісному Константинопольському Соборі в 842 році, за імператриці Феодори.

На цьому Соборі, в подяку Господу Богу, що дарував Церкві перемогу над іконоборцями і всіма єретиками, встановлено свято Торжества Православ’я, який належить святкувати в першу неділю Великого Посту і який святкується і досі у всій Вселенській Православній Церкві.

5.00 avg. rating (94% score) - 1 vote

Напишіть відгук

%d блогерам подобається це: