×

Неділя Закхея

неділя Закхея

Незвичайне завжди рядом з тобою.
Божественні знамення вказують шлях.
І ангели готові зійти з небес.
Поки ти шукатимеш Творця, твоя душа житиме і Господь буде з тобою.
Зроби крок Йому назустріч, і Він зробить десять до тебе.

Цієї неділі починається передпасхальний час Великоднього циклу. Всі правовірні починають готуватися до гідної зустрічі Воскреслого Христа, аби з чистим серцем проспівати переможний гімн: «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав…»

Ми живемо в такий час, коли тяжко віднайти ту межу, що відділяє добро та зло. І тяжко пробитися до Істини. Бо для цього потрібно бути сильною особистістю, яка не розчиниться в натовпі, яка є здатною чинити опір силам темряви, що оточують її. Сильним є не тільки той, хто перемагає. Бо там, де закінчується відвага починається рабство. І тільки раб боїться поразок, тому ніколи й не перемагає. Аби перемогти, треба мати. В першу чергу, сильне бажання вирватися з натовпу.

Як митар Закхей, що піднявся на два метри, залізши на дерево. І Небо увійшло в його дім. Ця неділя в традиції Церкви має назву Неділя Закхея. Євангельське повчання розповідає нам одну історію, що відбулася під час земного життя Христа.

Господь, прямуючи до Єрусалиму, проходив через Єрихон. І як завжди, під час проповідей, Його оточував великий натовп. Здебільшого заради цікавості. Жила в Єрихоні одна людина на ім’я Закхей. І була ця людина, відверто кажучи, не зовсім порядна – керівник митарів (по-сучасному – голова податкової адміністрації). І відповідно, дуже багата.

Це зараз кількість готівки визначає статус людини. А тоді на це не завжди звертали увагу. Справа в тому, що в умовах римської окупації Ізраїлю сплата податків вважалася богопротивною справою. Податки вважалися грошима, що були вкрадені, а митарі (податківці) – злодіями та грабіжниками.

Тому, незважаючи на посаду та багатство Закхея, з ним не хотів спілкуватися навіть останній єрихонський жебрак. Коли Христос прибув до Єрихону, малий на зріст Закхей, аби тільки побачити Спасителя, заліз на дерево Закхея.

Начальник податкової, що сидить на дереві – видовище незвичне. І це привернуло увагу Господа, Який бачив, що вже не тільки цікавість перебуває в серці цієї грішної людини, а й бажання спастися… і сказав: «Закхей, злазь із дерева. Сьогодні буду в тебе вдома».

Вражений цими словами Закхей пообіцяв те, чого від нього ніхто ніколи не очікував. Він зізнався, що совість його нечиста, і щоб залагодити свої гріхи перед «платниками податків», пообіцяв роздати бідним половину свого майна. А тим, кого особисто ошукав – віддати в чотири рази більше вкраденого, хоча закон Мойсея (Числ. 5: 6-7) вимагав від злодія, аби той повернув вкрадене з додаванням лише п’ятої частини. І Господь відповів: «Сьогодні прийшло спасіння дому цьому».

Ця історія та чудесне навернення до віри Закхея говорить нам, що спасіння можливе для кожної людини, якою б грішною вона не була. Навіть коли вона працює податковим інспектором. Головне, аби було бажання.

5.00 avg. rating (96% score) - 2 votes

Напишіть відгук

%d блогерам подобається це: