×

Симеона-Богоприємця і Анни-пророчиці

16 лютого – день пам’яті праведних Симеона-Богоприємця і Анни-пророчиці

Цього дня Православна Церква вшановує праведних Симеона і Анну пророчицю. Тому цей день через почитання даних святих називають Зберігачем немовлят, і до Анни і Симеона звертаються з проханням про дарування здоров’я новонародженим.

Якось один із перших перекладачів Святого Письма на грецьку мову, святий Симеон Богоприємець, працюючи над книгою пророка Ісаї, хотів слово „Діва” замінити словосполученням „молода жінка”. У цю ж мить йому явився Ангел та повідав, що пророцтво святого Ісаї про народження Спасителя від Діви істинне. А праведний Симеон, щоб переконатись у цьому, стане свідком здійснення вказаного пророцтва. Це й сталося в Єрусалимі на 40-й день після народження Христа. Тоді в храмі була і 84-річна вдова, свята Анна Пророчиця, яка за своє аскетичне життя мала честь отримати від Бога дар пророцтва. Вона чула пророкування Святого Симеона і разом з ним славила Бога, повідомляючи всім, що з’явився Месія.

Раніше у цей день починали готуватися до весняних робіт, лагодили все, що вимагало ремонту. Тому і день цей називався «Лагодження». На «Починки» домовик часом вночі заїжджає коней. Щоб цього не сталося, за старих часів на шию коня прив’язували батіг та онучі. Домовому здавалося, що на коні вже сидить господар, і він її не чіпав. Ще 16 лютого варили саламаху-заваріху – рідкий кисіль з борошна.

5.00 avg. rating (94% score) - 1 vote

Напишіть відгук

%d блогерам подобається це: