×

1025 років хрещення Київської Русі. Два хресних ходи. Хрест Андрія Первозванного

 Хрест Андрія Первозванного1025 років тому на території Києва відбулась найвизначніша подія для всіх православних нашої країни. Князь Володимир хрестив киян, а з ними і всю країну, що отримала нову релігію. Яка є державною до сьогодення.

На честь цієї події до Києва з’їджається чимало паломників не тільки з України, а й із сусідніх країн. В багатьох із них буде щаслива нагода поклонитися хресту, на якому розіп’яли апостола Андрія. Який ще в 1 сторіччі стояв на київських горах і говорив, що тут буде місто обдароване Божою ласкою.

Поклонитись до Хреста Андрія  можна в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври. Вхід через центральні (які ведуть до храму Успіня Богородиці). Початок поклоніння о 6-й ранку 27 липня. Кінець – 14:00 28 липня. Переважну більшість часу Хрест Андрія Первозванного знаходиться в грецькому місті Патри.

Також до свята в Києві пройдуть 2 хресні ходи. Як повідомляє «Дзеркало тижня», Українська православна церква Московського патріархату рекомендує віруючим без запрошень не приходити на молебень, який відбудеться на Володимирській гірці 27 липня по нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі. Про це на прес-конференції сказав прес-секретар предстоятеля УПЦ (МП) протоієрей Георгій Коваленко.

“Українська православна церква не рекомендує тим, у кого немає запрошень, намагатися потрапити на Володимирську гірку. Тому що ми знаємо, що там будуть кілька президентів, вони є охоронюваними особами, офіційні делегації різних країн, і, хто з віруючих хоче потрапити, нам певне кількість запрошень видали для церкви, і вони поширюються нашою церквою “, – розповів він.

Коваленко порекомендував скористатися доступним засобами і подивитися трансляцію молебню по телевізору або послухати по радіо, а також прийти на богослужінні в Києво-Печерську лавру.

Як повідомлялося, в рамках святкування 1025-річчя Хрещення Русі 29 травня у Владивостоці стартував хресний хід з мощами князя Володимира, який пройде через ряд міст Росії, Білорусі і завершиться 27 липня в Києві. 27 липня хресний хід зустрінуть на Хрещатику в Києві ієрархи православних церков світу, які прибудуть в Україну на святкування 1025-річчя Хрещення Русі. У святкових заходах візьмуть участь московський патріарх Кирило і президент Росії Володимир Путін.

Українська православна церква Київського патріархату планує на честь 1025-річчя хрещення Київської Русі менш урочисті заходи. Так, о 10:00 28 липня у Володимирському соборі розпочнеться Божественна літургія, по закінченні якої (близько 12:00) до Володимирської гірки пройде хресний хід. Як повідомляється на сайті УПЦ КП, приєднатися до хресного ходу запрошуються всі, “кому не байдужа доля українського православ’я, хто хоче бачити в Україні єдину помісну православну церкву, хто не згоден з тим, що Україна – це” Малоросія “, а Київ -” південна столиця російського православ’я “”.

3.67 avg. rating (77% score) - 3 votes

Напишіть відгук

%d блогерам подобається це: