×

Святий Андрій Критський


17 липня та 30 жовтня християни Східного обряду вшановують святителя Андрія Критського (660-740) – візантійського ритора та гімнографа.

 

Є різні данні щодо років народження і земної смерті святого, але ми будемо орієнтуватись на данні з Вікіпедії (660-740): Святитель Андрій, архієпископ Критський, народився в місті Дамаску в сім’ї благочестивих християн. З народження до семирічного віку німий, хлопчик одного разу після причастя Святих Христових Таїн почав говорити. З того часу юнак почав посилено вивчати Святе Писання і богословські науки.

 

Чотирнадцятилітнім він віддалився до Єрусалиму, де й прийняв постриження в обителі преподобного Сави Освяченого. Святий Андрій Критський проводив строге, цнотливе життя, був покірливий, стриманий, — усі дивувалися з його чесноти й розуму.

 

У 680 році містоблюститель Єрусалимської патріаршої катедри Теодор включив архідиякона Андрія в число представників Святого Міста на IV Вселенському Соборі.

 

За правління імператора Юстиніана II (685-695) святого Андрія було рукопокладено на архієпископа міста Гортіни на острові Крит. На новому місці він проявив себе як істинний світильник Церкви, великий ієрарх-богослов, вчитель і гімнотворець.

 

Помер у м. Мітіліні (Ересос) на острові Лесбос 17 липня 740 року.

 

Щоб перейти на покаянні канони Андрія Критського по днях, натисніть тут.

 

 

5.00 avg. rating (94% score) - 1 vote

Напишіть відгук

%d блогерам подобається це: