×

День пам’яті святих отців шести Вселенських Соборів

У неділю між 13 липня та 1 серпня Східна церква відзначає пам’ять святих отців шести Вселенських соборів. Літургійне святкування святим отцям шести Соборів пояснюється тим, що сьомий Вселенський Собор був покликаний таким на Помісному Константинопольському Соборі в 879-880 роках, тоді як кожен із шести був затверджений Вселенським на наступному за ним.

Церква скликала Собор, коли було потрібно дозволити небудь спірне питання або проблему, виробити певний загальний підхід або бачення. На Вселенські собори з’їжджалися єпископи і представники всіх церков. Постанови, прийняті на Соборі записувалися в Книгу Канонів (Правил) та згодом приймалися церквою в якості вчення.

Попередником Вселенських соборів став Апостольський собор, скликаний апостолами в 51 році і позначений в Біблії (Діяння 15:1 — 29).

Православною Церквою визнані сім святих Вселенських Соборів:
Нікейський I — 325 рік, проти єресі Арія
— Константинопольський I — 381 рік, проти єресі Македонія
— Ефеський — 431 рік, проти єресі Несторія
— Халкідонський — 451 рік, проти єресі монофізитів
— Константинопольський II — 553 рік, «Про трьох главах»
— Константинопольський III — 680-681 роки, проти єресі монофелітів
Нікейський II — 787 рік, проти єресі іконоборців.

Детельно про Сім Вселенських соборів читайте тут.

Сенс особливого шанування святих отців Вселенських Соборів полягає в тому, що тільки Собори володіли даром виносити непогрішні і «для всіх корисні» визначення в області християнської віри і церковного благочестя в кризові моменти церковної історії.

Короткий підсумок догматичного богослов’я святих отців шести Вселенських Соборів відображений у першому соборному правилі Трульського Собору (691 рік), що став продовженням VI Вселенського (III Константинопольського).

Крім догматичної діяльності, святі отці Вселенських Соборів виробляли правила, службовці до впорядкування церковної дисципліни. Церква ніколи не відступає від колишніх догматичних визначень, вироблених церковних канонів і не замінює їх новими.

За матеріалами calendate.com.ua

5.00 avg. rating (94% score) - 1 vote

Напишіть відгук

%d блогерам подобається це: