×

Христина Тирська

Христина Тирська або Христина Больсенська – християнська свята, мучениця.

Христина була дочкою благочестивого язичника, мешканця Тиру. Батько готував її до посвячення в поганські жриці, влаштував у своєму будинку невеликий храм, ізолював від світу, щоб зберегти її чистоту.

У цій ізоляції Христина, розмірковуючи про релігію, звертаючись з молитвою до ідолів, пережила осяяння, відкривши віру в Єдиного Бога Творця. Одинадцятирічна дівчинка пройшла шлях, на який іншим народам знадобилися тисячоліття: душа людська пространнее народною. Більше того, майже відразу ж до неї прийшла і віра в Ісуса Христа, Сина Божого – переказ говорить, що через ангела.

Дівчина розламала золоті та срібні статуетки божеств і продала, а виручені гроші роздала убогим. Коли мати стала просити її вести себе по-людськи, Христина заявила, що відтепер стає тільки чадом Божим. Її кинули у вогонь, але полум’я звернулося проти зібралася на місці страти натовпу і обпекло сотні людей. Її кинули в море, і тут сам Христос з’явився і хрестив її “в ім’я Бога мого Отця, Мене, Його Сина, і Духа Святого”.

Нарешті, Христину застрелили з лука.

У католицькій традиції – Христина була дочкою знатного римського роду Аніка, а стратили її, втопивши в  озері під Римом.

За матеріалами Вікіпедії

5.00 avg. rating (94% score) - 1 vote

Напишіть відгук

%d блогерам подобається це: