×

Мученики Акепсим, Йосиф і Аїфал

мученики Акепсим, Йосиф, Аїфал

16 листопада – пам’ять мучеників Акепсима, єпископа, Йосифа, пресвітера і Аїфала, диякона (IV).

Єпископ Акепсим очолював християнську Церкву в персидському місті Наєсоні. Паства гаряче любила святителя за його подвижницьке життя і невпинні пастирські труди. Цар Сапор повелів розшукувати і страчувати християнське духівництво. Був схоплений і єпископ Акепсим. На той час йому було вісімдесят років. Його привели в місто Арбелу, де він представ перед судом Ардаха – жерця бога сонця. Святий старець відмовився принести жертву персидським богам. За це його жорстоко побили і кинули в темницю, куди наступного дня після важких тортур були кинуті сімдесятирічний пресвітер Йосиф і диякон Аїфал.

Три роки святих морили голодом і спрагою. У храм бога вогню, який знаходився недалеко від Арбели, прибув цар Сапор. Він побажав бачити трьох святих мучеників. Виснажені, покриті гнойними виразками, святі з’явилися перед царем і на його вимоги знов твердо відмовилися поклонитися язичницьким богам. Святому єпископові відсікли голову, а пресвітера і диякона відправили до міста і там побили каміннями. Страта пресвітера Йосифа тривала декілька годин. Біля місця страти була поставлена варта, щоб християни не взяли тіла святого мученика. На четверту ніч над містом промайнув сильний ураган, блискавка вбила варту, вітер розкидав камені, і тіло святого Йосифа зникло.

Диякон Аїфал був відведений в селище Патріас і там був побитий каміннями. Християни таємно похоронили його тіло, на могилі святого виросло дерево, плоди якого приносили зцілення.

5.00 avg. rating (94% score) - 1 vote

Напишіть відгук

%d блогерам подобається це: