Згідно церковного Статуту у Великий піст заупокійні поминання не здійснюються. Однак, для цього відведено три спеціальних суботи, в які можна молитись за померлих. Це завжди суботи другого, третього та четвертого тижня Великого посту. Але якщо поминальна субота припадає на 22 березня, тобто день пам’яті 40 Севастійських мучеників – поминальна служба не правиться. Нагадаємо також, що протягом Пасхального посту відправляються літургії святого Іоанна Златоустого.
Як повідомляють колеги з 2015rik.com, протягом всього року виділяють 9 спеціальних поминальних днів, серед яких 6 потрапляють на суботи. Ці 6 днів так і називаються «Вселенські батьківські суботи». Кожного року ці дні можуть бути різні, так як вони прив’язані до Пасхи.
Батьківські суботи та дні вшанування померлих в 2024-му році:
- 9 березня — Вселенська батьківська субота (М’ясопусна);
- 30 березня, 6 та 13 квітня, — суботи 2-ї, 3-ї та 4-ї седмиць Великого посту;
- 14 травня — Радониця (Проводи). Цей день вважається святом, під час якого живі повідомляють мертвим про перемогу Ісуса Христа над смертю.
- 22 червня — Вселенська Троїцька субота;
- 27 липня — батьківська субота перед Успенським постом;
- 28 вересня — Покровська субота;
- 19 жовтня — Дмитрівська поминальна субота;
- 11 листопада — Кузьмина субота;
- 18 листопада — Михайлівська субота;
- 25 листопада — батьківська поминальна субота перед Різдвяним постом.
9 травня – день пам’яті всіх загиблих у Великій Вітчизняній війні;
Вшановують померлих батьків також за традицією і з другого тижня після Великодня. Християни відвідують могили рідних і приносять туди великодні частування.
Семик (7-й четвер пізніше Великодня), коли перед днем Святої Трійці згадують тих, хто помер насильницькою смертю, а також потопельників і самогубців, дітей, померлих нехрещених;
- 19 жовтня — Дмитрівська поминальна субота;
- 26 жовтня — Кузьмина субота;
- 2 листопада — Михайлівська субота;