×

Суботи: батьківські та Великого посту. Дні вшанування померлих 2021

У зв’язку з евакуацією редакції і відсутністю ноутбука, публікуємо статтю про суботи під час посту за минулий рік. Це робиться щоб люди ознайомилися із принципом дотримування обрядів у ці дні.

Згідно церковного Статуту у Великий піст заупокійні поминання не здійснюються. Однак, для цього відведено три спеціальних суботи, в які можна молитись за померлих. Це завжди суботи другого, третього та четвертого тижня Великого посту.  Але якщо поминальна субота припадає на 22 березня, тобто день пам’яті 40 Севастійських мучеників – поминальна служба не правиться. Нагадаємо також, що  протягом Пасхального посту відправляються літургії святого Іоанна Златоустого.

 

Як повідомляють колеги з 2015rik.com, протягом всього року виділяють 9 спеціальних поминальних днів, серед яких 6 потрапляють на суботи. Ці 6 днів так і називаються «Вселенські батьківські суботи». Кожного року ці дні можуть бути різні, так як вони прив’язані до Пасхи.

 

Батьківські суботи та дні вшанування померлих в 2021-му році:

6 березня Вселенська Батьківська субота м’ясопусна;

27 березня – вселенська Батьківська субота третього тижня Великого посту;

3 квітня – вселенська Батьківська субота третього тижня Великого посту;

10 квітня – вселенська Батьківська субота четвертого тижня Великого посту;

9 травня – день пам’яті всіх загиблих у Великій Вітчизняній війні;

11 травня – Радониця і цей день вважається святом, під час якого живі повідомляють мертвим про перемогу Ісуса Христа над смертю.

Вшановують померлих батьків також за традицією і з другого тижня після Великодня. Християни відвідують могили рідних і приносять туди великодні частування.

17 червня – Семик (7-й четвер пізніше Великодня), коли перед днем Святої Трійці згадують тих, хто помер насильницькою смертю, а також потопельників і самогубців, дітей, померлих нехрещених;

19 червня – Троїцька батьківська субота;

11 вересня, неділя – Батьківський день у честь поминання православних воїнів, які загинули на полі брані;

6 листопада – Димитрівська (Дмитрівська) батьківська субота.

4.20 avg. rating (85% score) - 5 votes

Напишіть відгук

%d блогерам подобається це: