Знамениту своїми чисельними чудесними зціленнями ікону Богородиці “Розчулення” приписують пензлю ієромонаха Арсенія Хитроша. Вона являє собою список знаменитого Володимирського (Вишгородського) образа Пресвятої Діви і датується 1521 роком. Псковськими купцями Василем і Феодором ікона була доставлена в Печерську обітель. І вже з 1524 року слава про чудесні зцілення тих, хто звертався до неї з молитвами, шириться серед жителів Пскова і Великого Новгорода. Особливу милість отримують сліпці. Ще однією дивиною стало те, що щира молитва іновірців з далеких земель до Псковсько-Печерського образу Божої Матері “Розчулення” також приводило до позбавлення від тяжких хвороб.
Ця видатна ікона стала берегинею Пскова і неодноразово захищала місто від вторгнення ворожого війська. В історії залишився факт про порятунок міста від облоги польських вояків під керівництвом короля Стефана Баторія у 1581 році. На згадку про цю подію образ прикрасили коштовним камінням і перлами. Пізніше, у 1812 році, дякуючи заступництву чудотворної ікони, було звільнено місто Полоцьк від французької армії Наполеона.
Церква вшановує ікону Божої Матері Псковсько-Печерську “Розчулення” 3 червня, 6 липня, 8 вересня, 20 жовтня та в сьому неділю після Великодня.