×

Юліанія княгиня Ольшанська

Праведна діва Юліанія, княгиня Ольшанська (Гольшанська), прожила зовсім коротке життя. Упокоївшись у шістнадцятирічному віці (приблизно у 1540 році) вона залишила по собі пам’ять як про слух’яну, чисту душею дівчину, котра з однаковою любов’ю ставилася до всіх своїх ближніх. Її батько князь Юрій Ольшанський-Домбровицький був одним з фундаторів Києво-Печерського монастиря.

На початку XVII століття, в час, коли печерським арімандритом був Єлисей Плетенецький, нетлінні мощі юної діви були знайдені ченцями, які копали могилу біля Соборної церкви. Тіло дівчини було вбране в дорогий одяг, дорогоцінні персні прикрашали її пальці, а смарагдовий дівочий вінець – голову. Срібна табличка з написом та герб князів Ольшанських на кришці труни повідали про ім’я та походження діви. Від необережного дотику одного з іноків вбрання розсипалося, тож святу Юліанію вбрали в новий одяг та перепоховали, але належних почестей святій не віддали.

Дещо пізніше Київському митрополиту Петру Могилі було видіння, в якому праведна діва докоряла за неналежне шанування її святих мощей. Після цього стараннями святителя була виготовлена нова дорогоцінна рака, і мощі перенесені в церкву. Багато віруючих отримало зцілення від мощей святої Юліанії. Про деякі дива, пов’язані з праведною дівою, згадується у Києво-Печерському патерику.

У 1718 році пожежа у Соборній Печерській церкві майже знищила раку з мощами діви Юліанії. Ту частку, що вціліла поклали в нову раку й перенесли до Ближніх печер, де нетлінні мощі спочивають і понині.

Праведну діву Юліанію вшановують 6 липня та 11 жовтня. Вона вважається покровителькою Волині, до мощей святої діви звертаються з молитвами про зцілення та про збереження сім’ї.

5.00 avg. rating (94% score) - 1 vote

Напишіть відгук

%d блогерам подобається це: