×

Дванадесяті свята

1) Різдво Христове – 7 січня;
2) Богоявлення. Хрещення Господнє — 19 січня;
3) Стрітення Господнє — 15 лютого;
4) Благовіщення Пресвятої Богородиці — 7 квітня;
5) Вхід Господній до Єрусалиму — неділя перед Великоднем — перехідне;
6) Вознесіння Господнє — 40-й день після Великодня, четвер — перехідне;
7) День Святої Трійці — 50-й день після Великодня, неділя — перехідне;
8. Преображення Господнє, також Спас — 19 серпня;
9) Успіння Пресвятої Богородиці — 28 серпня;
10) Різдво Пресвятої Богородиці — 21 вересня;
11) Воздвиження Хреста Господнього — 27 вересня;
12) Введення в храм Пресвятої Богородиці — 4 грудня.

Зовсім нещодавно один мій добрий знайомий атеїст задав мені типове питання: «Навіщо ти ходиш в церкву»? На щастя, зараз мені дуже легко дати на це відповідь – через духовну потребу. Я вважаю, ті люди в яких регулярно виникає така потреба хоча б раз на тиждень, і вони ходять в церкву – трошечки щасливіша за решту людей.

Такою самою потребою для мене особисто було створення цього сайту. В кожної нормальної людини крім бажання робити щось корисне для людства через свою професію і заробляти за це гроші, є потреба робити щось корисне для людей безкоштовно, або просто займатись творчістю. Моєю особистою внутрішньо-творчою потребою було створення цього сайту 4,5 роки тому.

Дав собі слово писати тільки тоді, коли буде внутрішня потреба. Отже саме 4,5 року мені знадобилось щоб «розродитися» статтею про Дванадесяті свята. Відсьогодні прошу всіх майбутніх редакторів чи літредакторів (зараз можемо запропонувати подібне доручення до проекту тільки на волонтерських засадах, кому цікаво – пишіть мені на facebook) вживати назву саме Дванадесяті свята та Дванадесяте свято. Чому саме такий правопис, а не Двонадесяте, чи Двунадесяте (за якими ми дуже розкрутилися в гуглі, і який найчастіше вживали)? Бо в двох дуже поважних словниках такого слова просто не існує, і дуже шановане для нас джерело Wikipedia пише саме так. Вікіпедіа створена такими самими добровольцями/волонтерами, як і ми. Які дбають про освіту і майбутнє країни. Публікуючи неодноразово звідти матеріали, ми вже опосередковано ведемо з Вікі одну лінію. І поки не з’явиться аргументована причина від фахівців писати на Дванадесяте свято, а якось інакше – будемо писати так.

Іван Чуперка

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Напишіть відгук

%d блогерам подобається це: