×

Дванадесяті свята

Дванадцять найбільш важливих свят для християн східного обряду.

1) Різдво Христове – 7 січня;
2) Богоявлення. Хрещення Господнє — 19 січня;
3) Стрітення Господнє — 15 лютого;
4) Благовіщення Пресвятої Богородиці — 7 квітня;
5) Вхід Господній до Єрусалиму — неділя перед Великоднем — перехідне;
6) Вознесіння Господнє — 40-й день після Великодня, четвер — перехідне;
7) День Святої Трійці — 50-й день після Великодня, неділя — перехідне;
8. Преображення Господнє, також Спас — 19 серпня;
9) Успіння Пресвятої Богородиці — 28 серпня;
10) Різдво Пресвятої Богородиці — 21 вересня;
11) Воздвиження Хреста Господнього — 27 вересня;
12) Введення в храм Пресвятої Богородиці — 4 грудня.

Зовсім нещодавно один мій добрий знайомий атеїст задав мені типове питання: «Навіщо ти ходиш в церкву»? На щастя, зараз мені дуже легко дати на це відповідь – через духовну потребу. Я вважаю, ті люди в яких регулярно виникає така потреба хоча б раз на тиждень, і вони ходять в церкву – трошечки щасливіша за решту людей.

Такою самою потребою для мене особисто було створення цього сайту. В кожної нормальної людини крім бажання робити щось корисне для людства через свою професію і заробляти за це гроші, є потреба робити щось корисне для людей безкоштовно, або просто займатись творчістю. Моєю особистою внутрішньо-творчою потребою було створення цього сайту в грудні 2010-го року.

Дав собі слово писати тільки тоді, коли буде внутрішня потреба. Отже саме влітку 15-го року мені знадобилось щоб «розродитися» статтею про Дванадесяті свята. Відсьогодні прошу всіх майбутніх редакторів чи літредакторів (зараз можемо запропонувати подібне доручення до проекту тільки на волонтерських засадах, кому цікаво – пишіть нам на facebook) вживати назву саме Дванадесяті свята та Дванадесяте свято. Чому саме такий правопис, а не Двонадесяте, чи Двунадесяте (за якими ми дуже розкрутилися в гуглі, і який найчастіше вживали)? Бо ані в словнику Наталії Пуряєвої, який ми поступово викладаємо на сайт з 2017-го, ані в інших поважних словниках, такого слова просто не існує, і дуже шановане для нас джерело Wikipedia пише саме так. Вікіпедіа створена такими самими добровольцями/волонтерами, як і ми. Які дбають про освіту і майбутнє країни. Публікуючи неодноразово звідти матеріали, ми вже опосередковано ведемо з Вікі одну лінію. І поки не з’явиться аргументована причина від фахівців писати не Дванадесяте свято, а якось інакше – будемо писати так.

Іван Чуперка

5.00 avg. rating (97% score) - 3 votes

Напишіть відгук

%d блогерам подобається це: