×

Мефодій Олімпійський

Інше Ім'я: Методій Патарський

Роки життя: біля *260 р. — †311 р.

День пам'яті: день пам'яті в Православній церкві 20 червня (за юліанським календарем), в Католицькій церкві — 18 вересня


Мефодій Олімпійський, Святий Методій Патарський (Мефодій Патарський (грец. Μεθόδιος Πατάρων, біля *260 р. — †311 р., Халкіда[1], Греція) — християнський богослов, автор творів проти Оригена, моральних повчань і тлумачень Святого Письма. Твори Мефодія включені в 18-й том Patrologia Graeca. Шанується в лику священномучеників, день пам’яті в Православній церкві 20 червня (за юліанським календарем), в Католицькій церкві — 18 вересня. Є лікійським святим та мучеником, був єпископом м. Патара та Олімпу в Лікії, борець з єретиками. Він відважно усним та писемним словом обороняв правдиву віру.

У своїй праці «Про воскресіння» Методій заперечив фальшиве вчення Орігена, начебто християни не воскреснуть у тому самому тілі. Проти єретиків-валентиніян він виступив у творі «Про вільну волю». Методій Патарський був замучений 311 року за Христову віру в грецькій Халкиді під кінець переслідування християн за імператора Максиміліана.

%d блогерам подобається це: