×

Візантійська імперія

Візантійська імперія

Візанті́йська імпе́рія (грецькою: Βασιλεία τῶν Ῥωμαίων — Basileia tōn Rōmaiōn, царство Ромеїв, царство Римське, Римська імперія, 395-1453) — середньовічна держава, східна частина Римської імперії. У староруських і старослов’янських літописах також вживаються назви Християнське і Грецьке царство. Ще одна назва цієї держави — Романія, Читати далі …

Візантія

Віза́нтія (дав.-гр. Βυζάντιον, лат. Byzantium, тур. Byzantion) — місто на європейському березі Босфора — в місці, де він поєднується з затокою Золотий Ріг. Заснований в 660 року до нашої ери[1] мегарцями на чолі з Бізасом (Бізантом), який і дав місту своє ім’я.

Влахерн

Колись це було передмістя Константинополю. Потім місто розширилось на Північний Захід вздовж заливу Золотий Ріг і поглинуло Влахерн. Саме в цьому мікрорайоні Стамбулу (турки називають його Фенер) відбулося чудо Покрову Богородиці. Найчастіше називається дата 860 рік, і що захистила тоді Богородиця Константинополь від Читати далі …

воздух

Велика хустка, якою після проскомидії, а також після великого входу накривають разом потир і дискос; покрив; великий покрівець; заст. аер

Вознесіння Господнє

Вознесі́ння Госпо́днє (Вшестя) — вознесіння Ісуса Христа на небо, яке відбулося через 40 днів після Воскресіння Господнього. У християнстві ця подія відзначається великим святом, яке завжди припадає у четвер 40-го дня по Христовому Воскресінні. З цього приводу народне прислів’я каже: «Не прийдеться в Читати далі …

Воскресіння

Віра у всезагальне тілесне «воскресіння мертвих» (11-й член Нікео-Царгородського Символу віри: грец. Προσδοκῶ ἀνάστασιν νεκρῶν) з’єднаються з очікуваним другим пришестям Ісуса Христа для здійснення суду над усіма людьми, що живуть і коли-небудь жили. Необхідність відновлення тіл богословськи обґрунтовується наступним: Тіло складає необхідну частину Читати далі …

Вшестя

Вознесі́ння Госпо́днє (Вше́стя) — вознесіння Ісуса Христа на небо, яке відбулося через 40 днів після Воскресіння Господнього. У християнстві ця подія відзначається великим святом, яке завжди припадає у четвер 40-го дня по Христовому Воскресінні. З цього приводу народне прислів’я каже: «Не прийдеться в Читати далі …