×

Мефодій Солунський

Інше Ім'я: Мефодій Моравський, в деяких джерелах святого називають Методій, найчастіще - у греко-католицьких

Роки життя: нар. 815 р. - пом. 6 квітня (19 квітня н.ст.) 885 р.

День пам'яті: 6 квітня, 24 травня, 27 липня

Організації що канонізували:

    УГКЦ; УПЦ КП; УПЦ МП; УАПЦ;

Пов'язані свята:

Статті:


Мефодій Солунський (Мефодій Моравський, в миру Михайло; грец. Μεθόδιος, нар.815 р., Фессалоніки (зараз Салоніки), Візантійська імперія — пом.6 квітня 885 р., Велеград, Велика Моравія) — святий рівноапостольний, грецький місіонер, архієпископ Великої Моравії. Разом з братом Кирилом є творцем слов’янської абетки.

Життєпис

До постригу в ченці Михайло, користуючись підтримкою друга і покровителя сім’ї, великого логофета євнуха Феоктиста, зробив непогану військово-адміністративну кар’єру, яка увінчалася постом стратига Славінії, візантійської провінції, розташованої на території Македонії. Був викладачем у Константинопольському університеті.

Постригшись у ченці, став ігуменом монастиря «Поліхрон» на березі Мармурового моря. Влітку 863 року Кирило і Мефодій на запрошення великоморавського князя Ростислава переселились до Великої Моравії, щоб проповідувати християнство з дозволу Папи Римського Адріана II. Пізніше Папа Римський Іван VIII підтвердив цей дозвіл.

Мефодій був висвячений на архієпископа Великої Моравії і Панонії, і в 870 повернувся до Панонії. Внаслідок інтриг німецьких феодалів деякий час перебував в ув’язненні. В 882—884 рр. жив у Візантії. В середині 884 р. повернувся до Моравії, де перекладав Біблію на слов’янську мову.

Вшанування пам’яті

Пам’ятник Святому Кирилу встановлений в місті Київ.

Пам’ятні дні — 6 (19 н.ст.) квітня, 24 травня.

%d блогерам подобається це: